Bylinkový jarmark

Dne 20. 11. 2019 se na náměstí v Hrušovanech nad Jevišovkou uskutečnil Bylinkový jarmark, který byl realizován v rámci projektu České spořitelny Abeceda peněz na podporu finanční gramotnosti. Žáci 4. ročníku během tří měsíců vymýšleli, připravovali, vyráběli, počítali, malovali a učili se, jak zpracovat projekt, jehož výsledkem budou bylinkové produkty, které si žáci sami prodají a výtěžek z prodeje využijí podle svých představ. Během této doby se seznamovali se spoustou užitečných pojmů a rad, které souvisejí s penězi, účty, platebními kartami, půjčkami, podpisy smluv a pronikali do struktury podnikání. Za tuto dobu se dětem podařilo nejen vyrobit spoustu krásných a voňavých výrobků, ale také stmelit kolektiv a uvědomit si důležitost spolupráce. Ráda bych touto cestou poděkovala zaměstnancům pobočky České spořitelny za jejich pomoc při přípravě samotného jarmarku a také všem, kteří naši třídu IV. B nákupem bylinkových produktů podpořili.

Mgr. Dominika. Bizosová