Jezírko – Soběšice

Děti z 5. ročníku téměř po roce navštívily ekologické centrum Jezírko v Brně – Soběšicích. Tentokrát absolvovaly programy Barvy Země a Potravní vztahy a fotosyntéza. Společně objevovaly vlastnosti různých druhů hlíny a zjistily, že se s nimi dá i malovat – vytvořily obrázky půdních vrstev. Také zkoumaly horniny a nerosty na geologické stezce. Pomocí her si zopakovaly, proč je důležitá živá a neživá část přírody a jaké vztahy v přírodě fungují mezi rostlinami a živočichy. Měly možnost nahlédnout do útrob mraveniště, kde je nejvíce zaujalo „ skladiště“ kukel.  Velkým zážitkem byla i venkovní učebna v přírodě – proutěné tee-pee  si některé děti přejí vybudovat i doma na zahradě.  Vrcholem programu bylo krmení oveček. Jezírko nás letos opět nezklamalo.

Mgr. Barneková V.