Písničkový kolotoč

Letos k nám zavítali dva hudebníci z Karlových Varů – moderátor, zpěvák a kytarista Mgr. Milan  Parnahaj  a zpěvák a kytarista Josef Šlik. V pátek 1. prosince 2017 se malá sportovní hala rozezněla tóny výchovného koncertu.
Pořad pro 1. – 5. ročník měl název Písničkový kolotoč. Kromě písniček děti předvedly znalosti ohledně hudby. Řeč byla o písničce – Co je to písnička?, text, melodie, rozdíl mezi textařem a skladatelem, druhy písniček (jednoduchá x složitá, rychlá x pomalá, známá x neznámá, veselá x smutná, lidová x umělá, ukolébavky x taneční, dobrá x špatná).
Zábavně-naučný program byl doplněn vhodnou projekcí. Děti se snažily určit ze tří písniček, která je nejlepší, ale nepodařilo se, protože každému se líbí jiná písnička. V jednu chvíli se hala proměnila v taneční parket a děti se pořádně vyskotačily.
Na závěr jsme došli k závěru, že hudba je jazyk, kterému rozumí lidé na celém světě.

Mgr. Dana Soukalová