Planetárium – 6. a 8. roč.

I letošní školní rok žáci naší školy navštívili opět velmi oblíbenou exkurzi v Planetáriu Brno. Pro žáky 6. ročníku byl připraven program s názvem „Rychleji než světlo, sen o mezihvězdných výpravách“, kde si mohli zodpovědět otázku, budeme-li někdy cestovat napříč vesmírem rychleji než světlo, prozkoumali kosmické lodi jako ze Star Treku a navštívili nám velmi vzdálené světy. Žáci 8. ročníku se zase seznámili v programu „Cesta za miliardou hvězd“ se způsoby, jak se proměřuje vesmír, ukázali si představy o Mléčné dráze, vysvětlili si, jak vznikají hvězdy a navštívili místa vzdálená desítky světelných let.
Letos jsme oba dva programy spojili také s prohlídkou výstavy „Říše mlhovin“, kde jsme se dozvěděli, jak se rodí a umírají hvězdy a hravou formou si udělali představu o složení, struktuře, stáří i velikosti vesmírných objektů za hranicemi Sluneční soustavy.
Návštěva planetária nás opět nezklamala a těšíme se na další.

Mgr. Monika Hušková