Zdravá 5

Zdravá 5 je celorepublikový vzdělávací program, který je zaměřený na zdravý životní styl, především v oblasti zdravé stravy. Je podporován Nadačním fondem Albert a jeho cílem je motivovat děti k automatickému přijetí zásad zdravé výživy. Pro žáky1. a 2. ročníku byl určen program Škola zdravé 5 a pro žáky 3 .- 5. ročníku program Nakupování se Zdravou 5.

Škola zdravé 5 seznámila žáky s pěti základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku pomocí výživového talíře, pitným režimem, důležitostí výživy pro lidské tělo a přípravou zdravé svačinky. Na každé téma byl připraven soutěžní úkol, který žáci plnili ve skupinkách a pro svůj tým sbírali „pětky“. Na závěr si odnesli malé odměny Zdravé 5.

Žáci 3. – 5. ročníku si prošli deskovou hrou Obchod Zdravé 5, kde v pěti klíčových odděleních soutěžili a odpovídali na kvízové otázky. Za správné odpovědi získávali dílky puzzle, ze kterých si na závěr složili obrázek odhalující tajemství správné výživy. Všichni za své snažení dostali malé dárečky -  záložku do knížky. Každý žák vítězného družstva obdržel deskovou hru.

Mgr. Hana Smutná