Zebra se za tebe nerozhlédne - 12. 9. 2019

Preventivní projekt „Zebra se za Tebe nerozhlédne!" je realizován ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra České republiky a BESIP Ministerstva dopravy České republiky. Zmíněný celorepublikový projekt se v letošním roce objevuje v nové podobě - policisté děti navštíví přímo ve školách.
Do naší školy zavítala mluvčí Policie ČR Znojmo Mgr. Lenka Drahokoupilová a seznámila žáky s tímto projektem.
Přinesla pro každého pracovní sešit s tématy dopravní výchovy. Ta je zde rozdělená do 44 témat – pro každý týden ve školním v roce.
Připomíná dětem, jak by se měly v silničním provozu chovat co nejbezpečněji. Ukazuje situace, které mohou na vozovce a v její  blízkosti nastat, a jak se s nimi správně vypořádat.
Učí je poznávat dopravní značky, správně se chovat v roli cyklisty, bezpečně provozovat zimní sporty.
Pracovní sešit je vypracovaný zábavnou formou a přizpůsobený věku dětí. Bylo by prospěšné, pokud bychom mohli v tomto projektu pokračovat i v dalších letech.

Mgr. Hana Smutná