ZOO Brno

Již posedmé pořádala brněnská ZOO Den přírodních věd, kde již se popáté mohly i základní školy zúčastnit soutěže, kterou si připravili žáci Střední průmyslové školy chemické v Brně. Letošní ročník byl nazván „Zachraň se, kdo můžeš!“ a byl věnován záchraně přírodních zdrojů, které nám na naší planetě ještě zbývají. 16. a 17. října se tedy 12 žáků ze všech ročníků 2. stupně z naší školy vypravilo do ZOO v Brně, aby změřilo své schopnosti, pohotovost a důvtip při řešení připravených úkolů s ostatními soutěžními družstvy. Bylo připraveno 7 stanovišť, kde se dozvěděli spoustu zajímavých věcí, bylo jim předvedeno několik skvělých pokusů a vždy museli ze získaných informací odpovědět na záludné otázky. Přestože jsme se účastnili poprvé, tak naše 2 mladší družstva skončila na skvělém 8. a 14. místě z 52 škol a starší družstva se umístila ve čtvrté desítce z celkového počtu 62 zúčastněných družstev.

Mgr. Petra Svachová