25. 10. 2018   … A ZASE TEN HALLOWEEN …

Konec října, jak už bývá zvykem, patří nadpřirozeným bytostem, které se zabydlí na 2. stupni naší školy. Ani v letošním školním roce tomu nebylo jinak a za doprovodu strašidelné hudby se podařilo nadpřirozeným bytostem poodhalit jejich strašidelný život v průběhu Halloweenské stezky. Touto pečlivě připravenou, vyzdobenou a tajemně osvětlenou stezkou mohl projít každý odvážný pozemšťan.  Aby to však nebylo tak jednoduché, plnily se v průběhu stezky různé úkoly pod neustálým dozorem strašidel. Nikdy nebylo jasné, kdy a kde se nějaká další nadpřirozená bytost zjeví. Poslední stanoviště bylo tak trochu oddechové, každý zúčastněný si zde mohl pořídit vlastní fotografie v „Halloweenském fotokoutku“. Na konci stezky téměř všichni zanechali milý vzkaz v „Halloweenské knize vzpomínek“ a ti nejmladší, kteří přišli v doprovodu svých rodičů, odcházeli navíc s rozsvíceným lampiónem, aby si jich strašidla již více nevšímala.
Po více jak dvouhodinové a skvěle odvedené práci, nastal čas loučení. Strašidla odnesla své vlastnoručně vyřezané dýně před školu a zmizela. Plamínky svíček v dýních však plápolaly ještě dlouho do noci.
Poděkování  patří všem žákům 9. třídy, všem pedagogům, kteří se na organizaci Halloweenské stezky podíleli, všem rodičům, kteří pomáhali svým dětem s přípravu skvělých kostýmů a rekvizit a samozřejmě všem, kteří si udělali čas a přišli si s námi Haloweenskou stezku užít.

Petra Smetanová