Mach a Šebestová – divadlo Radost  -  15. 1. 2019

Dnes už klasický příběh o dvou spolužácích, chlapci v brýlích a zrzavé holčičce s mašlí ve vlasech, jsme vybrali z nabídky divadelních představení divadla Radost pro děti z druhého ročníku.
Představili se nám nejen Mach a Šebestová, ale i spolužáci Kropáček, Pažout a Horáček, Cibulková, paní učitelka, paní Kadrnožková nebo pes Jonatán.
Divadelní představení je plné známých příběhů dvojice kamarádů ze 3. B. I když představitelé Macha a Šebestové hned na začátku přiznávají, že už jsou dospělí a rozhodně do 3. B nechodí, na půvabu pohádky to nic nemění.
V divadelním představení dostanou od starého pána utržené sluchátko. A s ním pak prožívají dobrodružství. Jednou bojují s bacily „Angiňáky“ v Kropáčkově puse, pak jedou s Jonatánem na výlet. Zde se Jonatán stane hrdinou celé výpravy. V závěru se celá třída i s paní učitelkou, která je mimochodem „přesná“, ocitnou mezi piráty.
Představení je plné humoru, písniček a tanečků. Herci podali skvělé výkony.
Už se těšíme na příští rok, až se zase vypravíme do divadla Radost.

H. Smutná,  Z. Rusová