Pěšky do školy i ze školy

Ve středu 17. 10. 2018 proběhla na 1. stupni naší školy akce s názvem „Pěšky do školy i ze školy“.
Z celkového počtu žáků 1. stupně se před vyučováním pouze 11 dětí nechalo přivézt před vchod školy - budeme věřit, že si příště i tyto děti obují pohodlné boty a vydají se na pěší cestu do školy. Ostatním dětem patří velká pochvala.
Cílem této akce bylo děti trošku rozhýbat a přiblížit jim jeden ze způsobů, kterým mohou oni sami přispět k ochraně životního prostředí. Touto akcí jsme zároveň chtěli zlepšit orientovanost dětí jako chodců v silničním provozu a zajistit jejich pocit bezpečí. Rádi bychom založili tradici „pěších dnů“ každou druhou středu v měsíci a zvýšili počet dětí, které se budou pravidelně do školy i ze školy dopravovat pěšky.
Dětem i rodičům chceme nabídnout zážitek ze společné cesty, která může být příjemná i zábavná.
Odměnou pro všechny zúčastněné bude zdravý pohyb, více zábavy, společné zážitky, bezpečnější pohyb před školou, čistší vzduch a skvělý pocit.
Těšíte se stejně jako my, že uděláte něco pro sebe a naši krásnou přírodu?
Vážení rodiče, moc vám děkujeme za pomoc a podporu při organizaci této akce.

Mgr. Věra Barnekov
á