Projektový den JARO - 17. 4. 2019

Projektový den JARO byl na 1. stupni věnován projektu „ Sluneční hodiny“ a dopravní výchově.
V první části žáci debatovali o významu šetření energií pro člověka, o každodenním využití energie a o ochraně životního prostředí. Mnozí se poprvé seznámili s tím, jak vypadají sluneční hodiny, kde se s nimi mohou setkat. Výsledkem bylo vyrobení slunečních hodin v každé třídě. Díky fantazii dětí a šikovným rukám vznikly opravdové originály. Jsou vystavené ve vestibulu budovy.
Ve druhém bloku si povídali o dopravní situaci v našem městě a bezpečnosti nejen v blízkosti vozovky. Každá třída si zaznamenala do mapy Hrušovan místa, kde se necítí moc bezpečně. Tomuto předcházel dotazník pro rodiče. Ti se mohli vyjádřit k bezpečnosti v okolí budovy školy 1. stupně.

Mgr. Hana Smutná

fot