Ekologické odpoledne

Ve středu 17. 10. 2018 proběhlo na 1. stupni ekologické odpoledne. Tentokrát jsme se zabývali především tříděním a recyklací vysloužilých elektrospotřebičů. Nejdříve se děti rozdělily na dvě skupiny – Lvíčata a Dýně. Zahřívacím úkolem byl kvíz s pěti otázkami;  prostřednictvím kvízu si děti připomněly datum 13. října – Mezinárodní den elektroodpadu. Dalším úkolem bylo vytvořit pro naši školu plakát, který by připomínal všem, jak je důležité třídit a recyklovat elektroodpad. Program odpoledne byl doplněn skládáním puzzle s podzimními motivy; děti si také zopakovaly, kteří ptáci od nás na zimu odlétají do teplých krajin a kteří nás ani v zimě neopouštějí. Za všechny správně splněné úkoly dostaly děti body pro svoji skupinu. V konečném součtu těsně zvítězila skupinka Dýně. Další ekologické odpoledne máme naplánováno na 20. listopadu.

Mgr. Věra Barneková