ZŠ Hrušovany nad Jevišovkou

Cesta Sluneční soustavou

Dne 5.11.2021 navštívili naši žáci 6. a 7. ročníku planetárium Brno s programem " CESTA SLUNEČNÍ SOUSTAVOU ". Žáci mohli ...

Dne 5.11.2021 navštívili naši žáci 6. a 7. ročníku planetárium Brno s programem " CESTA SLUNEČNÍ SOUSTAVOU ". Žáci mohli prozkoumat všechny planety Sluneční soustavy, jejich satelity, planetky a také komety. První zastávkou byl Měsíc, jediné vesmírné těleso, na kterém lidé dosud přistáli. Dále výprava pokračovala k dalším planetám, prohlédli jsme si také kosmický ledovec a nezapomnělo se ani na trpasličí planetu Pluto. Průzkum vesmíru je fascinující a vždy přináší překvapivé poznatky.

Součástí návštěvy planetária je také ukázka fyzikálních pokusů, kde si žáci mohou na vlastní kůži vše ošahat a vyzkoušet.

Po prohlédnutí všeho zajímavého z naší Sluneční soustavy si žáci mohli na památku zakoupit i krásné suvenýry a spokojeně plni zážitků jsme odjeli domů.

Datum vložení: 10. 11. 2021 12:06
Datum poslední aktualizace: 10. 4. 2022 14:39