ZŠ Hrušovany nad Jevišovkou

Florbalové ligy nadějí

Žáci naší školy se druhým rokem účastní Florbalové ligy nadějí.

Florbalová liga nadějí

Žáci naší školy se druhým rokem účastní Florbalové ligy nadějí. Tento seriál pěti turnajů během školního roku pořádá SVČ Miroslav. Soupeři našich florbalistů jsou chlapci z Miroslavi, Dyjákovic a Tasovic.

Vloni byl turnaj předčasně ukončen díky covidové situaci. I letos byl uspořádaný pouze jediný turnaj. Ten proběhl  v sobotu  9. 4. 2022 v Břežanech.

Nejprve se pustili do boje mladší žáci.

Vstup do turnaje byl opatrný – dvě remízy s Miroslaví a Dyjákovicemi. Následovala prohra s florbalisty z Tasovic. Semifinále se klukům ale obzvláště povedlo a  slavili postup do superfinále. Zde narazili opět na Tasandu, na kterou nestačili. Nutno dodat, že  vítěznému týmu nedali nic zadarmo.

Takže skvělé 2. místo pro naše chlapce. Pro většinu z nich to byl úplně první florbalový turnaj.

Velkými oporami týmu byl Teo Kotlařík, který nastřílel nejvíc gólů, a hlavně Radek Hušek oceněný individuální cenou - Nejlepší brankář turnaje.

Sestava:     Radek Hušek – G, Jakub Havelka, Martin Hodaň, Teo Kotlařík, Richard Šraml, Martin Fojtách, Martin Hušek, Max Hušek, Vojtěch Maštera, Kristián Suchánek,                       Tomáš Svach, Julius Szabó, Josef Vozdek.

V kategorii starších žáků nastoupili borci ze 7. – 9. ročníku. Ti zahájili turnaj výhrou s Miroslaví i Dyjákovicemi, ale na kluky z Tasovic nestačili. Výhra v semifinále je posunula do superfinále.

Do superfinále nastoupily týmy, které si nic nedarovaly. Velice vyrovnaný boj o zlato skončil v základním čase remízou, proto následovalo tříminutové prodloužení. Ani odtud nevzešel vítěz, a tak se šlo na nájezdy. Krásné zákroky Radima Pilky, našeho brankáře, a přesné střely Jirky Vávry a Jakuba Skopala vybojovaly výhru.

Naši kluci slavili vítězství!!!

Velká gratulace patří Matěji Novotnému, který obdržel individuální ocenění za Nejužitečnějšího hráče turnaje.

Sestava:    Radim Pilka – G, Roman Hořčica, Matěj Novotný, Jiří Vávra, Jakub Skopal, Filip Líbal, Marek Lössl, Dominik Heger, Kamil Klepáček, Radim Mintál, Radek Hušek.

Datum vložení: 20. 4. 2022 19:12
Datum poslední aktualizace: 8. 5. 2022 19:29